Poradíme Vám!

Cesta za poznáním vlastního já, to je mandala

Mandaly a jejich nádherné obrazce, pestré barvy, zajímavé geometrické tvary. Nebo naopak jen dva odstíny a jednoduché linie. Každá je jiná a každá má co říci.

Sama vás provede během kreslení tím, jak má vypadat. A až bude hotová? Bude na vás působit uklidňujícím dojmem. Mandala je cestou do vašeho nitra!

Oblíbená mandala po tisíce let s námi

Už v sanskrtu se slovo mandala vyskytovalo a mandaly lidé vytvářejí od nepaměti. Desítky tisíc let před Kristem už lidé znali sílu mandal a věnovali se jejich tvorbě. Najdeme je ve všech kulturách v různých podobách a své kouzlo mají i dnes.

Spojení tvarů, barev a jejich odstínů do určitého konkrétního uskupení podporuje spolupráci levé a pravé hemisféry. Každá z mandal na nás jinak působí, a i kdybychom si vzali pokaždé stejnou šablonu, výsledek bude unikátní.

Unikátní jako pocit se kterým mandalu tvoříme, unikátní jako rozpoložení, ve kterém se nacházíme a unikátní jako výsledná energie, co dokončená mandala vysílá zpět.

Každý umí kreslit

Bavilo vás kreslit, když jste byli děti? Ano, bavilo! Vůbec vám nevadilo, že výsledkem jsou čmáranice. U kreslení jste se cítili příjemně a rádi jste se mu věnovali. Kdy to skončilo? Když váš obrázek nebyl vybrán na nástěnku, když jste za něj nebyli pochváleni, když se vám spolužáci posmívali, jak váš výtvor vypadá.

V té době jste se kreslení začali vzdávat a už nebylo vaším přítelem. To, že jste přestali kreslit, bylo vinou okolí, rozhodně ne tím, že byste v kreslení neviděli příjemnou činnost a výbornou zábavu.

Tento pocit se vám může kdykoliv vrátit. Objevte antistresové omalovánky pro dospělé a po pár minutách zjistíte, že vás zaplavují příjemné pocity a zklidnění. Vše najednou dává smysl a vy se soustředíte jen na to, abyste správné barvy sestavili do dokonalého obrazce.

Vždy dokonalý výsledek

Omalovánky s mandalou jsou u dospělých velmi populární. Jedním z důvodů je to, že nejdou pokazit. Nikdy nebudete mít ošklivou mandalu a nikdy se vám za obrázek nebudou smát. Mandala bude vypadat nádherně ať už ji vybarvíte jakkoliv.

Kreslení má skutečně uklidňující moc, a proto je dlouhou dobu součástí léčby úzkostných poruch, stresu a pomáhá při tréninku soustředění. Antistresové omalovánky nám dávají možnost, jak si odpočinout, jak vyjádřit pocity, které máme hluboko ve svém nitru a jak si uspořádat myšlenky. V mandale se odráží naše obavy i naděje.

Mandaly pomáhají

Mandaly se používají k harmonizaci jednotlivých čaker a můžete se s jejich pomocí zaměřit i na léčbu konkrétních potíží. Bohužel si nelze zakoupit léčivé mandaly, které by uměly uzdravit zažívací potíže nebo revma.

Takové léčivé mandaly si musíte vytvořit sami. Tím, že se budete věnovat vlastním pocitům se vám otevře cesta k uzdravení. I ve starých kulturách používali mandaly jako prostředek pro komunikaci s bohy a vyjádření modliteb a přání.

Andělské mandaly můžete zkusit i dnes. Antistresové omalovánky pro dospělé jsou výborným nástrojem pro celostní medicínu a budou i výborným dárkem pro vaše blízké.