Poradíme Vám!

Kouzlo energetických náramků

V poslední době se rozmáhá veliký trend energetický náramků, které začaly nosit nejen ženy a děti, ale také muži, kteří je mají buď na ruce nebo si je zavěšují na zpětné zrcátko do svého vozu.

Energetické náramky nejsou pouhým módním doplňkem, jak si většina myslí, přináší svému nositeli i něco navíc. Vyrobeny jsou ze vzácných drahých kamenů, přičemž každý z nich přináší jiné výhody, a každý je vhodný pro jiného uživatele.

Pokud budete vybírat podle barvy, zjistěte si, jaký kámen dané barvě odpovídá, abyste věděli, zda nosíte na ruce symboly lásky, přátelství, harmonie, vášeň, sílu aj.

Všechny druhy náramků jsou k dostání „za pár korun“, takže jsou dostupné pro každého, bývají také častým suvenýrem z nějakých výletů. Více různých náramků na ruce symbolizuje větší vyváženost jednotlivých pocitů, které vás doprovází

Význam energetických náramků

Samotnou podstatou náramku je energie, která je odrážena od jednoho kamene na druhý, ale nikdy nezmizí, protože proudí uvnitř kruhu, proto jsou náramky vhodnou alternativou pro každého, kdo nosí po kapsách různé amulety.

Náramky z drahých kamenů mají odlišný význam, co kus, to originál. Jistě znáte drahé kameny, které jsou nějak spojené s každým znamením, které symbolizují, v realitě tak působí i energetické náramky.

Pokud si budete chtít vybrat, můžete volit nejznámější drahé kameny – Achát, Citrín, Korál, Křišťál, Růženín, Tygří oko, Tyrkys apod. Význam také, kromě vybraného kamene, ovlivňuje kvalita samotného náramku a jeho velikost – neboli počet kuliček v obvodu.

Buddhovy náramky

Buddhovy náramky jsou považovány za symbol východní kultury a charakterizují klid a harmonii. Náramky mají přesně stanovený počet kuliček, jsou tvořeny 21 kuličkami, které jsou stejně velké a jednou větší, která je pro většinu známá jako Guru.

Počet kuliček je stanoven číslem 7, které představuje klid a dokonalost a číslem tři, které charakterizuje naše lepší já, zároveň překonává dvojitost. Náramky se využívají pro různé náboženské účely nebo meditační cvičení.

Náramky z lávových kamenů

Tento druh náramků patří mezi nejstarší šperky, které se nosily a měly nějaký význam po celém světě. Někteří jedinci náramky odmítají kvůli jejich sytě černé barvě. Náramky vyrobené z kamenů lávy dodávají nositeli intenzivní energii, vitalitu, ale také uklidňují emoce a přináší vyrovnanost. Aby náramky nebyly jednolité, bývají často různě dozdobeny nějakou ozdobenou.

Péče o náramky

Aby měly náramky svoji účinnost, musíte se o ně také vzorně starat. Náramky by se měly pravidelně čistit a poté opět nabít energií. Nejlepší způsob, jak tyto kameny vyčistit je přírodně, nikoli žádnou chemikálií apod.

Postačí je umýt čistou vodou buď z umyvadla nebo přírodního potoku, pokud v okolí nějaký máte. Kameny nesušte žádným hadříkem, ponechte je volně na denním světle, které zajistí i jejich následné dobytí.

Pravidelně byste tento proces měli opakovat alespoň jednou do měsíce, v případě vysoké energetické zátěže i častěji.