Poradíme Vám!

4 typy znamení zvěrokruhu ve světle drahokamů


Věříte na osud? Fascinují vás příběhy ukryté ve hvězdách? Říkáte si, že na spojení léčivých kamenů se znameními zvěrokruhu něco je, jinak by tomu lidé nevěnovali tolik pozornosti? Poodhalte s námi roušku tajemství a podívejte se, který drahokam osazený do půvabného šperku vám nesmí chybět v klenotnici. Inspirujte se našimi tipy na krásné dárky, které vám pomohou porozumět vašemu naturelu.

Vzdušná znamení

Blíženci, Váhy i Vodnáři se vyznačují intelektuálním zaměřením a všestranností. Jsou komunikativní a zvídaví, neposední a aktivní. Nechybí jim však ani stinné stránky, jež jim pomáhají zmírňovat právě léčivé kameny. Váhy ocení klenoty s turmalíny a perlami, jež posilují jejich mezilidské vztahy. Jantar či citrín, které se skví v zásnubním prstýnku, se stávají zárukou vyrovnanosti budoucí nevěsty ve znamení Blíženců. Vodnářům třeba náramek z akvamarínů, případně granátů usnadňuje hledání uspokojivých řešení.

Vodní znamení

Rak, Štír a Ryby se řadí mezi vodní znamení, jež typicky kladou důraz na osobní vztahy. U lidí narozených v těchto znameních budete obdivovat jejich soucitnost a schopnost porozumět. Někoho ale může odradit trocha nepředvídatelnosti, jež vychází z těchto kladných vlastností. Raky vždy potěší šperk s perlami a smaragdy, které pozitivně ovlivňují jejich štěstí v lásce a spokojenost v rodině. Různobarevné opály a topazy otevírají Štírům cestu k harmonickému a plnohodnotnému životu. Od úzkosti uleví Rybám ametyst, kdežto akvamarín jim dodá vyrovnanou mysl.

Ohnivá znamení

Spontánní a temperamentní Berani, Lvi a Střelci nahlíží na svět šťastně a vesele. Nechybí jim představivost a rozhodnost, s řešením každodenních problémů jsou však už na štíru. Berani ocení diamanty a rubíny vkusně vsazené do snubních prstenů, neboť potlačují jejich sobectví. Totožné duo kamenů podnítí Lví štědrost a sníží míru domýšlivosti, s níž soudí své okolí. Vymanit se z rigidních vzorců chování a dosáhnout plného potenciálu pomáhají Střelcům drobnosti s topazy a olivíny.

Zemská znamení

Znamení Býka, Panny a Kozoroha charakterizuje konzervatismus a spolehlivost, praktičnost a potřeba jistot. Na druhou stranu tito pragmatičtí zrozenci hvězd potlačují svoji intuici a představivost. Smaragdy a safíry podněcují v Býcích empatii a rozvíjí jejich trpělivost. Pannám do života vnáší prozíravost jantar, kdežto přívěsky se safíry je vymaňují z přehnaného kriticismu. Duchovní rozměr své existence objeví Kozorozi s podporou šperků s granáty a ametysty.

Našli jste se v našich charakteristikách? Pak nezapomeňte, který drahokam zapůsobí právě na vaše znamení.